Real Estate Manager Tour
Edycja piąta

REM Tour V - case study

BIURO Engie Services, biurowiec Bobrowiecka 8
Aranżacja biura jako proces change management

27 marca 2019

Warszawa
Biurowiec Bobrowiecka 8

1199 zł netto

Cena regularna
 

0 / 50

wolnych biletów do nabycia
 

Sprawdź 5 powodów, dlaczego musisz wziąć udział
w REM Tour V

1
REM Tour V to wyjątkowe wydarzenie, który łączy ze sobą tematykę opartą na studium przypadku danego miejsca z jego zwiedzaniem. Gwarantujemy Ci, że podczas tego wydarzenia zapomnisz o nudnych wykładach prowadzonych przez teoretyków. Naszym priorytetem jest przekazywanie praktycznej wiedzy w warsztatowej i interesującej formule.
2
To świetna okazja, żeby uczyć się od innych! Zobacz, jak swoje miejsce pracy zorganizowała firma Engie Services, międzynarodowa grupa zajmującą się energią i usługami dla budynków.
3
Dowiesz się, jak zaplanować proces przeprowadzki, by zminimalizować ryzyko wystąpienia błędów w realizacji biura i ewentualnych opóźnień.
4
Nasi doświadczeni eksperci podpowiedzą Ci, jak skutecznie zarządzać zmianą w różnych środowiskach pracy, zarówno tych tradycyjnych, jak i tych otwartych na zmiany.
5
Poznasz najnowsze trendy związane z aranżacją biur i dowiesz się, czy i kiedy warto się nimi kierować? Poza tym Warsztaty REM Tour V to doskonałe źródło inspiracji, które z pewnością otworzy Ci głowę na innowacyjne rozwiązania. Niemal w każdej chwili podczas spotkania możesz zadać od dawna nurtujące Cię pytania naszym ekspertom, a dodatkowo skorzystać z okazji do networkingu i wzajemnej wymiany doświadczeń z innymi specjalistami zajmujących się tematyką workplace.

Przyjedź na REM Tour V, szczególnie jeżeli pracujesz na takim stanowisku jak:

 • office manager,
 • administration manager,
 • facility office manager,
 • specjalista ds. workplace,
 • dyrektor administracyjny,
 • HR Manager.

Twojego stanowiska nie ma na powyższej liście?
Jeśli interesujesz się tematyką workplace, zapraszamy.

Kluczowe zagadnienia Szkolenia

1. Change management - jak skutecznie zarządzać zmianą?

 • Podpowiemy Ci, jak skutecznie zaplanować proces przeprowadzki i aranżacji biura tak, żeby uniknąć potencjalnych wpadek i sytuacji kryzysowych, a także zrealizować projekt w wyznaczonych przez Twoją organizację terminach,
 • Dowiesz się, jak przygotować pracowników swojej organizacji do zmiany środowiska pracy. Udzielimy rad, jak zrobić to zarówno w organizacjach otwartych na nowości, jak i tych bardziej tradycyjnych, które ostrożnie podchodzą do zmian związanych ze stylem pracy,
 • Omówimy, jak odpowiednio przygotować pracowników do innego systemu pracy w nowej przestrzeni biurowej. Wspólnie przypomnimy sobie, jak badać satysfakcję pracowników ze środowiska pracy? Sprawdź, na jakie aspekty w aranżacji biura pracownicy powinni mieć wpływ, a na jakie niekoniecznie?

2. Trendy i kierunki w tworzeniu przyjaznego środowiska pracy

 • Dowiedz się, jakie kluczowe trendy dominują teraz w organizacji nowoczesnego środowiska pracy. Czy i kiedy warto za nimi podążać?
 • Bądź świadomy trendów, na które warto zwrócić szczególną uwagę, by zbudować nowoczesną przestrzeń biurową. Przekonaj się, co może okazać się zbędnym wydatkiem, a co opłacalną inwestycją?
 • Sprawdź, jak odpowiednio zaplanować funkcje poszczególnych przestrzeni biurowych.
 • Poznaj narzędzia, które pomogą Ci rozpoznać prawdziwe potrzeby pracowników. Dowiesz się, jakie czynniki mają największy wpływ na komfort pracy w nowym biurze.

3. Design Thinking, czyli otwórz się na innowacje

 • Dowiesz się, czym jest myślenie projektowe i dlaczego jest Ci potrzebne, kiedy tworzysz nowe środowisko pracy,
 • Nauczysz się, jak zaangażować pracowników do udziału w projekcie, co odciąży Cię z części zbędnych obowiązków i zagwarantuje satysfakcję zespołu z nowego biura.
 • Przekonasz się, że pozwolenie sobie i innym osobom na porażkę może pomóc Wam w znalezieniu wyjątkowych rozwiązań na rynku, o jakich nie śniła konkurencja.
 • Dowiesz się, jak stworzyć kulturę innowacyjności w Twojej organizacji, która jest podstawą do stworzenia przyjaznego środowiska pracy i do odnoszenia sukcesów z zakresu podstawowej działalności Twojej organizacji.

Agenda Szkolenia:

8.45- 9.15
Rejestracja uczestników
9.15 - 9.30

Jan Woźniak, CEO Engie Services, Krzysztof Kogut, redaktor naczelny Real Estate Manager - Oficjalne powitanie

9.30 - 9.50
Zwiedzanie biura Engie
9.50 - 10.50

Nina Jasiewicz, Associate Director, Facilities CEE, Global Workplace & Enterprise Services, MSD Polska, Jeśli nie Google, to co? – case study sposobów aranżacji biura dostosowanego do kultury firmy i potrzeb jej pracowników

10.50 - 11.20

Karina Kreja, International Concept Manager, Kinnarps - Biuro jako aktywa strategiczne

11.20 - 11.35

Przerwa

11.35 - 13.35

Radosław Ratajczak, Chief Executive Officer w SHOPA – Inspiracja - Kokreacja - Zmiana, speech i namiastka warszatów design thinking

13.35 - 13.50

Przerwa

13.50 - 14.20

Magda Szubert, Concept Development Manager – Office Environments Ecophon Saint-Gobain, Akustyka biura – co może pójść źle?

14.20 - 14.50

Aleksandra Radomska, Allegro.pl, Administration Manager - Kalendarz dyrektora administracji w projekcie relokacji biura

14.50- 15.35

Obiad

15.35 - 16.15

Bartosz Trzop, architekt, założyciel i prezes zarządu Trzop Architekci, Współczesne biuro uszyte na miarę - trendy i kierunki w tworzeniu przyjaznego i funkcjonalnego miejsca pracy

16.15 - 16.30

bonus: zwiedzanie recepcji CEDEC zaprojektowanej przez Trzop Architekci

Prelegenci

Bartosz
Trzop
architekt, założyciel i prezes zarządu autorskiej pracowni architektonicznej Trzop Architekci

W 2003 r. ukończył Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej. W 2013 r. uzyskał uprawnienia budowlane w specjalności architektonicznej do projektowania bez ograniczeń.

Działa jako architekt od zakończenia studiów, a w 2007 roku założył autorską pracownię Trzop Architekci, gdzie 20 osobowy zespół realizuje głównie projekty fit-outów w Polsce i za granicą. Obecnie w portfolio pracowni znajdują się projekty koncepcyjne i wykonawcze przestrzeni biurowych o łącznej powierzchni ponad 200 000 m2.

Wpisany na listę członków Mazowieckiej Okręgowej Izby Architektów RP, członek Stowarzyszenia Architektów Rzeczypospolitej Polskiej (SARP). Prelegent i uczestnik licznych konferencji branży architektonicznej, m.in. Property Design Forum czy Green Warsaw Conferences, autor publikacji branżowych.

Odpowiadał za przeprowadzenie i koordynację procesów projektowych klientów: Erbud S.A., Dentsu Aegis Network Polska, Stanley Black and Decker oraz SAGE (w systemie design & built dla Tetris), Brain Embassy, OLX Group, Burda International Poland, CEDC International, spółki DANONE: Nutricia Polska oraz Żywiec Zdrój, Accenture, SMYK, HL TECH, ERGO Digital IT, Polski Fundusz Rozwoju, Santander, L’oreal czy Microsoft.

W 2017 roku pracownia Trzop Architekci zdobyła nagrodę CBRE Office Superstar w kategorii Najlepsze biuro branży technologicznej za projekt OLX Group oraz w kategorii Najlepsze biuro coworkingowe za projekt Brain Embassy. W 2018 roku projekt CEDC International został nagrodzony w konkursie International Property Awards w kategorii Najlepsze Wnętrze Biurowe W Polsce. Dwa lata z rzędu wygrał także nagrodę w konkursie Eurobuild Awards w kategorii Najlepsza Aranżacja Miejsca Pracy – w 2017 za projekt co-creatingu Brain Embassy, a w 2018 roku za projekt CEDC International.

Magda
Szubert
Concept Development Manager – Office Environments Ecophon Saint-Gobain

Magda Szubert związana jest z branżą budowlaną od 16 lat. Od 5 lat jako Concept Development Manager w Ecophon Saint-Gobain zajmuje się wpływem akustyki i innych cech fizycznych biura na efektywność i samopoczucie pracowników. Z ramienia Ecophon Saint-Gobain jest prelegentem i uczestnikiem krajowych i międzynarodowych konferencji dotyczących ergonomii środowisk pracy. Jest z wykształcenia psychologiem, interesuje się psychologią środowiskową, psychologią pracy i nowymi trendami w biznesie.

Ecophon jest wiodącym dostawcą systemów sufitów akustycznych podwieszanych i paneli ściennych. Jest częścią grupy Saint-Gobain, światowego lidera w zakresie rozwiązań dla zrównoważonego budownictwa. Jako jedna ze 100 największych grup przemysłowych na świecie, Saint-Gobain stale wdraża innowacje sprawiające, że budynki stają się bardziej komfortowe i ekonomiczne.

Nina
Jasiewicz
Prawniczka od ponad 10 lat związana z Corporate Real Estate i Facility Management.

Obecnie w koncernie farmaceutycznym MSD (oddział amerykańskiego Merck&Co) odpowiada za realizację globalnych strategii w zakresie najmu, optymalizacji i projektowania powierzchni biurowych w podległych jej krajach Europy Środkowej. Doświadczenie w zakresie zarządzania szerokim portfolio nieruchomości zdobyła, pracując dla koncernu Unilever, gdzie była odpowiedzialna za strategię dotyczącą nieruchomości w krajach Europy Środkowo-Wschodniej i nordyckich. Wiedzę na temat „kuchni” facility management zdobyła, pracując dla firmy ISS, gdzie zajmowała się wprowadzaniem usług zintegrowanych dla firm z sektora IT, Automotive i Insurance.

Szczególnie bliskie są jej tematy dotyczące zarządzania przestrzeniami biurowymi z uwzględnieniem zmieniających się potrzeb pracowników i lokalnych uwarunkowań kulturowych.

Karina
Kreja
International Concept Manager Kinnarps Polska Sp. z o.o.

Karina Kreja jest ekspertem z wieloletnim doświadczeniem z zakresu Strategii Środowiska Pracy, zdobytym w wiodących agencjach nieruchomości, dyplomowanym architektem i licencjonowanym rzeczoznawcą majątkowym (nr licencji 5543).

Radosław
Ratajczak
Chief Executive Officer w SHOPA
 

Ekspert i seryjny design thinker, wielki fan tej metodyki jako sposobu tworzenia innowacji. Absolwent Programu Top 500 Innovators – stażu na Uniwersytecie Stanforda. Strateg. Innowator. Pomysłodawca i współtwórca pracowni myślenia projektowego – SHOPA. Twórca i przez 10 lat dyrektor Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości w Bydgoszczy. Były dyrektor Regionalnego Centrum Innowacyjności – Centrum Transferu Technologii Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy. Obecnie Chief Executive Officer w SHOPA. Z pasją zajmuje się strategiami biznesowymi, przedsiębiorczością akademicką, transferem wiedzy i technologii z nauki do biznesu. Orędownik zasady "less is more". Prywatnie zapalony żeglarz i narciarz.

Jan
Woźniak
CEO Engie Services
 

Obecnie odpowiada za wszystkie firmy ENGIE w Polsce. Z grupą ENGIE jest związany od 2002 roku na początku, odpowiadając za działalność facility management, od roku 2014 także za działalności instalacyjną i ciepłowniczą. Pracował między innymi w pierwszej polskiej prywatnej firmie ESCO, a także w był dyrektorem generalnym w SINERG Polska firmie należącej do Caisse des Depots, będącej inwestorem trzeciej strony w projektach energetycznych. Ukończył fizykę na Uniwersytecie Łódzkim, a następnie pracował na Wydziale Budownictwa Politechniki Łódzkiej, gdzie zajmował się pracą naukową w zakresie fizyki budowli, współpracując z Strathclyde University przy komputerowym modelowaniu zagadnień energetycznych w budynkach. Doktoryzował się z zagadnień modelowania matematycznego pola temperatury.

Aleksandra
Radomska
Administration Manager, Allegro.pl

Od ponad pięciu lat związana z Allegro.pl. Przy wsparciu dwunastoosobowego zespołu - pośród wielu innych obowiązków - zapewnia pracownikom Allegro przestrzeń do pracy, kawę i owoce, zarządza obiegiem korespondencji, organizuje podróże służbowe i eventy. Na co dzień zarządza czterema biurami o łącznej powierzchni ponad 20 000 m kw. Ma na koncie małe i większe projekty związane z relokacją lub ekspansją biura - w tym przeprowadzkę 80 osobowego biura w Toruniu oraz 300 osobowego biura w Warszawie. Powstałe pod jej nadzorem biuro Allegro w Q22 w 2017 roku zdobyło nagrodę Prime Property Prize w kategorii "Najlepsza przestrzeń komercyjna roku".

Sprawdź, co jeszcze dla Ciebie przygotowaliśmy:

Lunch

W cenie wydarzenia przewidziany jest lunch i przerwy kawowe,które są doskonałą okazją do wymiany doświadczeń z kolegami po fachu.

Pakiet materiałów

Przyjeżdżając na nasze eventy, otrzymujesz komplet materiałów edukacyjnych gratis.

Warsztaty design thinking

Specjalnie dla naszych uczestników przygotowaliśmy namiastkę warsztatów myślenia projektowego, które jest niezwykle ważne przy podejmowaniu jakiekolwiek decyzji związanych ze zmianą i innowacyjnością w Twojej organizacji.

Skontaktuj się z nami

merytoryka i promocja

Angelika Majkut

Redaktor prowadząca
Real Estate Manager
tel. 61 66 55 857
 

angelika.majkut@forum-media.pl

uczestnictwo

Paweł Brzózka

Event Community Manager
Real Estate Manager
tel. 61 665 57 88
tel. kom. 536 812 216

pawel.brzozka@forum-media.pl

Lokalizacja

Organizator:
Współorganizator:
Partnerzy:

WARUNKI UCZESTNICTWA:

 1. Cena Uczestnictwa: Bilety można nabywać w cenie standardowej 1199 zł netto, lub w obowiązującej promocji.

  Opłata obejmuje:
  • pełne uczestnictwo w szkoleniu w dniu 27.03.2019,
  • przerwy kawowe, napoje, przekąski oraz lunch,
  • prezentacje i materiały szkoleniowe

 2. W przypadku zgłoszenia powyżej 3 osób z jednej firmy cena ustalona indywidualnie z Pawłem Brzózką 536 812 216 mail: pawel.brzozka@forum-media.pl
 3. Wpłat należy dokonać na konto wskazane na fakturze pro-forma.
 4. Osoby, które nie wezmą udziału w szkoleniu, zostaną obciążone pełnymi kosztami uczestnictwa na podstawie wystawionej im faktury.
 5. Niedokonanie wpłaty nie jest jednoznaczne z rezygnacją z udziału w szkoleniu.
 6. W przypadku braku płatności przed konferencją w terminie 7 dni po terminie szkolenia Organizator wystawi i prześle Zamawiającemu fakturę VAT.
 7. Składając zamówienie na szkolenie po terminie możliwej rezygnacji (w przypadku konferencji 30 dni przed terminem, w którym ma się odbyć) i braku uczestnictwa w wydarzeniu, Organizatorowi przysługuje prawo do wystawienia faktury za szkolenie w pełnej wysokości.
 8. Zamiast zgłoszonej osoby na szkolenie może wziąć udział inny pracownik firmy (należy o tym fakcie poinformować organizatora).
 9. W przypadku doręczenia pisemnego oświadczenia w terminie późniejszym niż 30 dni przed terminem rozpoczęcia Szkolenia lub w przypadku nieprzybycia Uczestnika na Szkolenie, bez wcześniejszego oświadczenia Zamawiającego o rezygnacji, Organizatorowi przysługuje prawo do wystawienia opłaty za szkolenie w pełnej wysokości.
 10. Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie szkolenia